Opłata starowa na TBM 2017 6-8 kwietnia

Trzy dni zabawy na Helu w tym roku będą kosztować uczestników tyle samo co w roku ubiegłym, tj 800 zł. Ponieważ jak co roku pojawiają się pytania co stoi za tą opłatą, uznałem, że należy się akapit wyjaśnia.

Może zabrzmi to banalnie, gdy napiszę, że spora część tej kwoty to koszty związane organizacją i infrastrukturą imprezy, głównie w związku ze zmianą regulaminu. Chcemy jednak utrzymać poziom imprezy, zwłaszcza pod kątem wizerunkowym oraz medialnym – w rozumieniu filmów, które powstają na wodzie w czasie zawodów i służą do promocji samej imprezy i formy wędkarstwa.

Za opłatą również stoją konkretne profity dla uczestników. W cenę wliczone są: opłata portowa, miejsce na ryby w chłodni w porcie oraz uporządkowanie tego co pozostaje po rybach:). Uczestnictwo nieodpłatne we wszystkich wieczornych atrakcjach – prezentacjach zaproszonych gości i bankiecie, który w tym roku odbędzie w czwartkowy wieczór, a nie jak do tej pory w sobotni. Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele świata motorowodnego, nauki i techniki. Prezentację o związkach chemicznych, tych pozytywnych i negatywnych, które można znaleźć w Bałtyckich i hodowlanych rybach wygłosi dr Joanna Szlinder-Richert, kierownik zakładu Zakład Chemii Żywności i Środowiska z Morskiego Instytutu Rybackie-PIB w Gdyni. O bezpieczeństwie na morzu opowie i odpowie na nurtujące nas pytania Maciej Biechowski właściciel Akademii Jachtingu i organizator szkoleń dla żeglarzy i motorowodniaków. Również ja zaprezentuje fragment swojej wiedzy zgromadzonej na temat elektroniki morskiej, gdzie trochę więcej uwagi poświecę przetwornikom.

Zapraszamy na pokład TBM 2017!

Marcin Ramutkowski,

Organizator TBM