Zmiany w regulaminie TBM 2023!

Z uwagi na zmianę terminu oraz wykorzystanie aplikacji FISKE do sędziowania w zawodach w tym roku, wprowadziliśmy kilka zmian w regulaminie. Pełna wersja regulaminu tutaj. Najważniejsze z nich omówię po krótce w tym wpisie:

Ryby będą mierzone wyłącznie na łodzi przez zawodników. Ważne – nie ma możliwości mierzenia ryb w porcie po spłynięciu. W tym celu każda drużyna otrzyma na czas zawodów specjalną listwę pomiarową oraz dostęp do aplikacji FISKE, którą należy zainstalować na telefonie. Szkolenie z aplikacji odbędzie się w dniu poprzedzającym pierwszy dzień rywalizacji w restauracji KUTTER w Helu. Połów będzie dokumentowany za pośrednictwem zdjęcia wykonanego w aplikacji FISKE, która rejestruje również czas połowu. Ważne – nie można dodać do aplikacji zdjęcia z galerii zdjęć na telefonie. Aplikacja działa zarówno w trybie online i offline. Zdjęcia wykonane w czasie braku zasięgu będą wysyłane przez aplikację automatycznie do sędziego w momencie uzyskania dostępu do sieci komórkowej. Ta metoda sędziowania umożliwia wypuszczenie ryb w dobrej kondycji, zatem do punktacji zaliczane będą zarówno ryby bez jak i z płatwą tłuszczową. Za prawidłowy pomiar (opisany w regulaminie) i wykonanie zdjęcia odpowiada załoga, nieprawidłowości będą skutkowały eliminacją ryby z punktacji. Po zakończeniu zawodów informacje o drużynach, ich dane personalne i połowy zostaną trwale usunięte, a dostęp do nich, wyłącznie na czas trwania zawodów, ma sędzia główny zawodów oraz organizator TBM 2023.

Do punktacji zaliczone są dwa największe łososie z każdego dnia zawodów na jedną drużynę. Po dodaniu dwóch pierwszych ryb w aplikacji FISKE, kolejną rybę dodajemy dopiero w momencie złowienia większego łososia od wcześniej zgłoszonych. W ten sposób można poprawiać wynik w ciągu całego dnia zawodów. Zwycięzcę TBM 2023 wyłania się na podstawie sumy punktów zdobytych we wszystkich dniach trwania rywalizacji.